Ознака: трка

Во трка за „златната копачка“ се Олмо, Кејн, Руиз, Белингем…

ФУДБАЛ - ЕП 2024 Финалето на фудбалското Европско првенство (ЕП) во Германија ќе биде и меч на кој ќе се решава и освојувачот на наградата...

Утре посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје поради трката „Вози...

СВР Скопје ги известува граѓаните на Скопје дека во недела, 2 јуни, од 11 до 12 часот, поради одржување на ревијална трка на велосипеди,...

Прекуграничната трка не е вклучена во календарот за сезоната 2024/2025

АЛПСКО СКИЈАЊЕ - ФИС По темелна консултација со спортистите, нивните тимови и другите засегнати страни вклучени во настанот, Интернационалната скијачка федерација (ФИС) и скијачките федерации...

Следува трка по нови успеси, норми, медали…

Македонските спортисти ќе бидат пред голем предизвик и во олимписката година, на европската и на светската сцена МИНИ-АНКЕТА НА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ ЗА ОЧЕКУВАЊАТА НА МАКЕДОНСКИ...

Следува трка на единствената патека во форма на бројката осум

По трката во неделата во Сингапур, каде што Карлос Саинс ја прекина доминацијата на актуелниот првак Макс Ферстапен, кој дотогаш имаше 12 победи, од...

Во трка за „златната топка“ се и многу актуелни светски и...

ФУДБАЛ Членови на светските прваци Аргентина (мажи) и Шпанија (жени) и на европските шампиони Манчестер сити (мажи) и Барселона (жени) се во потесниот круг од...

Продолжува трката за медалите на СП и за пласман на ЛОИ

КОШАРКА - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Србија прва се пласира во полуфиналето и в петок ќе игра со победникот од дуелот Словенија - Канада. Во второто полуфинале...

Во трка за медалите се и две селекции дебитанти

КОШАРКА - СП 2023 Доминиканската Република, Италија (група А), Србија, Порторико (Б), САД, Грција (Ц), Литванија, Црна Гора (Д), Германија, Австралија (Е), Словенија, Грузија (Ф),...

Формула 1 се враќа по летната пауза

УТРЕ ТРКА ВО ХОЛАНДИЈА Формула 1 (Ф1) се враќа од својата летна пауза, а возачите се подготвуваат за трката за големата награда на Холандија утре....

Трка за титулата и за пласман на ЛОИ

КОШАРКА - ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА МАЖИ СП 2023 ќе го организираат три држави, Јапонија, Индонезија и Филипини, а бранител на титулата е Шпанија....