Ознака: тешки товари возила

Поради многу снег забрана за сообраќај на тешки товарни возила на...

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила,...