Ознака: странец

Полицаец зел пари од странец за да му го регулира престојот...

Полицијата поднесе кривична пријава против П.Ј., полициски службеник во Кочани поради злоупотреба на службена положба и овластување. - Пријавениот искористувајќи ја својата службена положба ги...

Во Јапонија извршена смртна казна врз странец

Во Јапонија е погубен четириесетгодишниот Кинез Веи Веи, кој беше осуден за убиство на четиричлено семејство, што е прво погубување на странец откако во...

Барселона првпат во историјата доби капитен странец

Предводник на кошаркарскиот тим сега е Хрватот Томиќ, по заминувањето на Наваро, чиј заменик досега беше токму Томиќ, кој во клубот е од 2012 година Хрватскиот...