Ознака: Советот за безбедност на ОН

Русија го презеде претседавањето со СБ на ОН, за Кулеба тоа...

Русија денес го презеде претседавањето со Советот за безбедност на ОН и покрај апелот на Украина до членките да го блокираат руското преземање, пренесе...

Украина бара итен состанок на Советот за безбедност

Украина бара свикување на итен состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации поради најавата на Русија дека ќе стационира тактичко нуклеарно оружје во...

Советот за безбедност на ОН свика итен состанок поради нападнатите танкери...

На барање на САД, Советот за безбедност на ОН ќе одржи итна средба зад затворени врати по повод најновите напади врз два нафтени танкера...