Ознака: приведени

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата сѐ...

Приведени се вкупно три лица за убиството на лекарот во скопската...

Приведени се вкупно три лица поврзани со убиството на лекарот во скопската населба Железара, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски.. – Според...

Приведени 10 лица, сузбиена криминална група

Во координирана полициска операција денеска полициските службеници од слобода лишиле 10 лица, од кои четири од Гевгелија, три од Струмица, две од Струга и...

Приведени четири лица за вчерашното пукање пред болницата, се трага по...

Четири лица се приведени како осомничени за вчерашното пукање и ранување на двајцата браќа од тетовското село Гајре, што се случи околу 18 часот...

Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на...

Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на девојчето Вања, информира денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за време на...

Спасовски: Идентификувани се напаѓачите во инцидентот во Чаир, приведени 21 лице...

Приведени се 21 лице пред фудбалскиот напревар меѓу Левски и Шкупи, а за инцидентот во Чаир, каде има и едно приведено лице, идентификувани се...

Приведени девет бугарски државјани поради нарушување на јавниот ред и мир...

Приведени се девет бугарски навивачи поради нарушување на јавниот ред и мир пред натпреварот Шкупи-Левски што се игра на Националната арена „Тодор Проески“ во...

Голема акција на полицијата: Прави претреси на повеќе локации во Скопје,...

Полицијата во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција утрово на повеќе локации во Скопје врши претреси, а има...

Претреси на 27 локации, приведени 15 лица, сузбиени три организирани криминални...

Денеска (17.05.2023) Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции и со учество на тимови од...

Откриена лабораторија за амфетамин во Скопје, петмина приведени, меѓу кои и...

Запленета дрога од половина милион евра Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје извршија претреси на седум локации, при што приведени се...