Ознака: полови дејствија

Татко под истрага за полови дејствија врз сопствената малолетна ќерка

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 42-годишник за кого постои основано сомнение дека подолг временски период вршел други полови...

Тројца обвинети за полови дејствија со деца во Струшко: Едниот искористил...

Основното јавно обвинителство Струга денеска поведе истрага против две лица, на возраст од 56 и 68 години поради основано сомнение дека сториле кривични дела...

Приведен старец за полови дејствија врз дете

Полициски службеници по пријава привеле старец и го задржале во Полициска станица Прилеп заради сомнеж дека вршел полови дејствија врз петгодишно дете. Како што информираат...