Ознака: покрив

Нов покрив на црковниот храм во Македонски Брод

Како дел од подготовките за одбележување на големиот јубилеј 150 години од изградбата на православниот храм„ Пресвета Богородица“ во Македонски Брод, на иницијатива на...

Нов покрив за училиштето „Свети Климент Охридски“ во Македонски Брод

По 40 години од изградбата на централното основно училиште „Свети Климент Охридски“ во Македонски Брод, кое го посетуваат 460 ученици, доби нов енергетски покрив,...

Силниот ветер откорна покрив од зграда во скопски Мичурин

Во скопската населба Мичурин денеска, како последица од силниот ветер, се откорна покрив од зграда, соопштуваат од Противпожарната служба – Скопје. Оттаму наведоа дека од...

Производство на зелена енергија од центарот на Скопје

АД ЕСМ и АД ГТЦ ќе градат систем за производство на електрична енергија од сонце на покривот на Градскиот трговски центар. Фотоволтаиците ќе бидат...

Поплавен Драмски театар, протекол покривот, претставите се откажуваат

Од Драмски театар во Скопје соопштуваат дека вечерашната претстава „Мојот маж“ се откажува. - Поради протекувањето на кровот над сцената и проток на вода во...

Покрив по сите најсовремени стандарди на градинката „Билјана“

ОХРИД Во тек се активности за изградба на нов покрив на детската градинка „Билјана“, информираат во Општина Охрид. Новиот рамен покрив ќе биде изведен по...

Се сруши покрив на училиште во Флорида, најмалку 12 повредени

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени кога делумно се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, пренесуваат светските медиуми. Повеќе...

Изгоре покрив на куќа во Тетово

Вчера во 14.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул. 146 во Тетово, сопственост на Е.Р.(65) од тетовско...

Ветер оштети покрив на балон-салата во Кичево

Под налетот на силниот ветер, кој се голема брзина дуваше поладнево во Кичево, беше оштетен дел од покривот на балон-салата, што се наоѓа во...

Дел од таванот на ресторан се сруши на аеродром во Атланта

Дел од таванот на ресторанот се сруши денеска на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица...