Ознака: пари за роденден

Поднесено обвинение против скопјанецот што ги претепал родителите оти не му...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 49-годишник кој се товари дека во два наврата извршил физички напад, нанесувајќи им повреди на неговите родители. Како...