Ознака: никола груевски

Одлуката за Јанакиески е само почеток, има уште многу за разоткривање,...

Поранешниот премиер во бегство, Никола Груевски, преку Фејсбук порача дека одлуката на Европскиот суд за човекови права во Стразбур за поранешниот министер за транспорт...

Сведоци сме на играта од власта за спасување на Груевски, истакнаа...

Албанскиот опозициски блок „Европски сојуз за промена“, денеска, на прес-конференција пред Министерството за правда велат дека измените на Кривичниот законик се донесени во служба...

Груевски треба да се врати во земјава за да се соочи...

За поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има потерница да се врати во Македонија, и тој треба да се врати, но за...

ДУИ врши притисок врз судиите од Врховен со барањата за враќање...

Изет Меџити од Демократското движење, придружуван од претседателит на Движењето Беса и Алтернатива, Биљал Касами и Африм Гаши, на денешната прес-конференција истакна дека ДУИ...

Ништо не е запленето од мене, бизнисмени беа уценети за да...

Поранешниот премиер во бегство, Никола Груевски, преку социјалните мрежи порача дека ништо од неговиот имот не запленето и национализирано. Иако во минатото во повеќе наврати...

Станови и градежно земјиште од одземениот имот на Груевски одат на...

Агенцијата за управување со одземен имот соопшти дека е започната постапка за враќање на паричните средства во буџетот на државата од одземениот имот на...

Помирувањето со Груевски треба да подразбира само понесување одговорност за неговите...

Најдоброто помирување ќе биде кога секој ќе одговара за своите криминали и тука нема и не треба да има компромис, за луѓе кои направија...

Георгиевски до Груевски: Се што ми направи мене сега ти го...

Поранешниот премиер и екс лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, а сега претседател на ВМРО-НП, преку неговиот Фејсбук профил му упати порака на неговиот...

ВМРО-ДПМНЕ треба аргументирано да ѝ се спротивстави на Бугарија, вели Груевски

Влијание врз пратеници од моја страна немало. ВМРО-ДПМНЕ треба аргументирано да ѝ се спротивстави на Бугарија, порача преку Фејсбук поранешниот премиер во бегство Никола...

Препукувањата помеѓу Мицкоски и Груевски продолжуваат со размена на обвинувања

Јавните препукувања меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и поранешниот претседател на партијата и екс премиер Никола Груевски продолжуваат и денеска. Христијан Мицкоски, денеска по...