Ознака: негира

„Беса транс“ негира дека во автобусот имало резерви со нафта или...

Агенцијата „Беса транс“, чиј автобус изгоре, а во него загинаа 45 македонски државјани, негира дека се превезувале резерви со нафта или други горива, а...

Нова бугарска провокација, се негира Македонската православна црква

Бугарското општество продолжува со своите провокација кон Македонците и нивните национални и политички особености. Овој пат станува збор за статија објавена во софискиот „Труд“...

Ѕвездата на „Хари Потер“ негира дека е заразена од ковид-19

Актерот Даниел Редклиф (30) беше жртва на суров трик што не се случи во еден од неговите филмови од сеијалот „Хари Потер“, туку во...

Русија негира дека шири дезинформации за епидемијата на коронавирусот

Русија ги отфрли како лажни обвинувањата дека на социјалните медиуми шири дезинформации за епидемијата на новиот коронавирус. Американски претставници претходно предупредија дека профили поврзани...