Ознака: мртви

Во пукањето во Прага најмалку 11 мртви и над 20 повредени

Единаесет лица се загинати, меѓу кои и напаѓачот, деветмина се тешко повредени, пет до шест лица се со умерено тешки повреди, а десет лица...

Пукање во центарот на Прага, има мртви и повредени

Во пукање во центарот на Прага, Чешка, убиени или повредени се повеќе лица, но точниот број засега не е познат, објави чешката полиција. „Напаѓачот е...

Нов инцидент во Тексас: Автомобил покоси пешаци на автобуска станица, седум...

Седум лица загинаа, а најмалку шест се повредени откако автомобил удри во автобуска станица во градот Браунсвил, Тексас, јави денеска АП. Според информации на локалните...

Осуммина убиени и 13 ранети во оружен напад кај Младеновац –...

Синоќа пред полноќ во селото Дубона кај Младеновац, 21-годишниот У.Б. уби осум, и повреди 13 луѓе, јави Бета. Масовниот убиец е уапсен во околината...

Официјално потврдени 57 жртви во железничката несреќа во Грција – идентификацијата...

ГрцијаАкцијата на спасувачите на местото на железничката несреќа кај месноста Темпи во Грција, продолжува и рано утрово, се очекува да заврши денеска, а паралелно...

Двајца скопјани пронајдени паднати од зграда, едниот е мртов

Двe лица од Скопје биле пронајдени паднати пред зграда, информира полицијата. Имено вчера во 12.57 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред зграда на...

Десетина жртви во пукање во продавница во Вирџинија, САД

Неколку луѓе се убиен во пукање што се случи во Чесапик, Вирџинија, околу 22 часот по локално време. Напаѓачот отворил оган во продавница Волмарт,...

Експлозија на гас во зграда во Русија, најмалку девет загинати

Во експлозија на гас во петкатница на рускиот остров Сахалин, за сега, загинале девет лица, од кои четири деца, информираше денеска, 19 ноември, гувернерот...

Кога живите им завидуваат на мртвите

Длабоко жалам што моето враќање од неколкумесечната пауза е повторно под сенката на смртта. Се прашував деновиве каде застанав (со колумните). Од каде да...

Три деца биле пронајдени мртви во Њујорк, полицијата се сомнева во...

Три деца се пронајдени мртви денеска во близина на познатата патека на Кони Ајленд во Бруклин, Њујорк, а полицијата верува дека ги удавила нивната...