Ознака: Лига на шампионите

Суперзамената Хоселу од навивач до херој на Реал Мадрид

Се трудам да ги искористам максимално моите шанси. Имав можност да одам и да навивам за Реал Мадрид и сега ќе го доживеам тоа...

„Вембли“ ги очекува финалистите

Вечерва ПСЖ игра дома со Борусија Дортмунд, која по првата средба води со 1-0, а утре е дуелот Реал - Баерн, кој по првите...

Почнува разврската на патот кон „Вембли“

Денеска играат Баерн - Реал М., а утре Борусија Д. - ПСЖ. Реал 14 пати беше европски првак, Баерн шест, Борусија еднаш, а Пари...

Фаворитите не дозволија изненадување

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Ракометарите на полски Киелце и на француски ПСЖ се пласираа во четврт-финалето во Лигата на шампионите (ЛШ), откако ги добија...

Во осминафиналето ќе играат екипи од осум земји

Во однос на минатата сезона, девет тима и сега се меѓу 16-те најдобри во ЛШ ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Актуелниот европски првак Манчестер сити и...

Десет тима во трка за четирите слободни места во осминафиналето

Од претходно пласман меѓу 16-те најдобри обезбедија Баерн, Арсенал, ПСВ Ајндховен, Реал Мадрид, Интер, Сосиедад, Атлетико Мадрид, Лацио, Борусија Дортмунд, Манчестер сити, Лајпциг и...

Најмалку седум, а најмногу девет земји ќе имаат тимови во осминафиналето

Досега меѓу 16-те најдобри сезонава во ЛШ се пласираа клубови од пет земји, и тоа од Шпанија (четири тима), Германија (три), Англија, Италија (по...

Баерн игра за продолжување на три победнички серии

Баерн е во рекордна низа од 35 меча без пораз во групната фаза, од тоа рекордни 14 победи по ред, а пред дуелот во...

Тони Крос може да му се приклучи на елитниот „клуб 100“

Германскиот интернационалец може да го има 100-от настап во ЛШ како играч на Реал Мадрид и би станал 27-от фудбалер што стигнал до таков...

Анчелоти: Важно е да продолжиме да постигнуваме голови доцна

Никогаш, никогаш не престануваме да веруваме додека не заврши натпреварот. Тоа не е од витално значење за мене или за играчите, туку за духот...