Ознака: кривична

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Оливер Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против Оливер Спасовски, кој како поранешен министер за внатрешни работи лично и директно е одговорен за...

Левица: Апасиев до ОЈО – Скопје поднесе нова кривична пријава против...

Пратеникот и претседател на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, во текот на денешниот ден, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе нова кривична пријава,...

Левица: Апасиев и Крмов поднесоа кривична пријава против Талат Џафери поради...

Пратениците на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесоа заедничка кривична пријава против претседателот на...

Кривична пријава за родителите на 16-месечното бебе од Струга врз кое...

Родителите на 16-месечното бебе од Струга, кое беше донесено во болница со тешки повреди, добија кривични пријави. Според информациите, А.М.(25) и неговата вонбрачна сопруга А.И.(21),...

Финансиска полиција поднесе кривична за обвинители што ја претресуваа управата

Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во која, како што информираат, се опфатени сите обвинители за кои...

Кривична за компанија за канабис од Кочани и за нејзиниот управител...

Компанија за производство на канабис од Кочани и нејзиниот управител од Бугарија заработија кривична пријава поради сомнение дека при продажба на марихуана, дел од...

Директорот и пет вработени добија кривична поради колењето коњи за да...

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Одделението за криминалистички работи Карпош вчера во 18 часот привеле пет лица, и тоа...

Општина Тетово поднесе кривична пријава за Теута Арифи, Касами обвини за...

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами објави дека општината поднела кривична пријава против поранешната градоначалничка Теута Арифи за еден предмет на експропријација. Тој ја обвини...

Кривична пријава за скопјани, узурпирале земјиште во сопственост на Бигорски манастир

Против двајца скопјани поднесена е кривични пријави за узурпација на државно земјиште каде почнале бесправно да градат. – Одделението за внатрешни работи-Дебар поднесе кривична пријава...

Кривична пријава за жена од Дебар, го тепала нејзиниот осумгодишен син...

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишна жена од Дебар која физички го малтретирала нејзиниот син и го терала да питачи. Според информациите на МВР,  М.Н.(28)...