Ознака: запалено знаме

Британците го запалија знамето на Европската Унија

Приврзаниците на брегзитот денеска го запалија знамето на Европската Унија пред Даунинг стрит во центарот на Лондон. Други насобрани луѓе им се потсмеваа на проевропските...