Ознака: Женска репрезентација

ФОТОГАЛЕРИЈА: Со убедлива победа над Литванија, Македонија го потврди пласманот на...

Mакедонската женска ракометна репрезентација забележа убедлива победа од 34-24 над селекцијата на Литванија заверувајќи го пласманот на Европското првенство кое од 28 ноември до...

Савевски е нов селектор на женската репрезентација на Македонија

Љубомир Савевски е новиот селектор на женска репрезентација на Македонија. Тој доаѓа на местото на Симе Симовски и ќе добие договор во траење од...

Ѓоровиќ: Да примениме систем со многу трчање

Женската репрезентација на Македонија од идната недела ќе игра во квалификациите за ЕП 2021 во група со Летонија, Германија и со Хрватска Главна цел во...