Ознака: договор за влада

Заев и Ахмети се договорија последните 100 дена од мандатот премиер...

Наместо премиер-Албанец, лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети се договориле на последните 100 дена од мандатот на новата Влада, да...