Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24645)

Грчки новинар го предвиде влегувањето на Тамара во финалето

Бев сигурен дека Тамара ќе биде меѓу финалистите, но нема да лажам, не очекував дека на крајот на табелата ќе се најдете на седмото...

Ако имате интересен лик, глумата и приказната се вашите специјални ефекти

Џејмс Мекавој, професорот Чарлс Егзевиер во „Мрачниот феникс“ Во филмот „Мрачниот феникс“, тимот на Екс-мен се соочува со едни од најтешките и најличните предизвици досега....

Тевдоски: Расте реализацијата на капитални инвестиции

Поголема реализација на капиталните инвестиции во второто полугодие и подобри движења во економијата од првичната проекција на Владата за годинава очекува министерот за финансии...

Партиската чистка крена прав во Владата

Ставот на јавноста и на политичките аналитичари е дека смената на речиси целото партиско раководство на СДСМ ќе биде само популистички потег, доколку тоа...

Патријархот Вартоломеј ја прифатил одговорноста за МПЦ-ОА

Македонските владици сега мора да останат доследни на својата историска одлука да се изборат за признавање на автокефалноста на нашата црква преку апелациската постапка...

Противниците на „Иловица – Штука“ ќе се радикализираат?

Од „Еуромакс“ велат дека тие се целосно посветени на безбедно, одговорно и модерно рударство, а суштината на нивните вредности е посветеноста за заштита на...

Извештајот одложен, неизвесноста продолжува

Во исто време, амбасадорите и дипломатските претставништва на влијателните земји во ЕУ во земјава, со кои „Нова Македонија“ се обиде да стапи во контакт...

Битка за најважните функции во ЕУ

По изборите, Германија и Франција се судрија за челната функција во ЕУ, претседателството со Европската комисија. Двете најмоќни членки не можат да се согласат...

Градот Скопје го презентира новиот забавен парк

На просторот на стариот лунапарк ќе се гради нов забавен парк. На вчерашната презентација, градот Скопје го претстави проектот за новиот тематски забавен парк,...