Ознака: Гаврил Бубевски

Нема нови осомничени во случајот со убиствата на Вања и Панче,...

Шефот на скопското обвинителство, Гаврил Бубевски, на денешниот брифинг со новинарите рече дека во случајот со убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски нема...

Се постапува за двојното убиство на Кале, нерасчистените случаи не се...

Обвинителството постапува во овој случај и дежурен обвинител има излезено на лице место, има дадено одредени насоки во однос на криминалистичко прибирање на доказен...

Ајро и Бубевски: Ги отфрламе како невистинити сите наводи во кривичната...

Јавниот обвинител Артан Ајро и основниот јавен обвинител Гаврил Бубевски ​во писмена изјава целосно ги отфрлаат како невистинити сите наводи во кривичната пријава поднесена...

Гаврил Бубевски од СЈО стана нов шеф на скопското обвинителство

Поранешниот специјален главен обвинител, Гаврил Бубевски ќе биде нов шеф на скопското Јавно обвинителство. Ова се последните одлуки донесени од Советот на јавни обвинители. Обвинителот Бубевски...

Обвинителот Бубевски заболен од коронавирус, Фатиме Фетаи е во самоизолација

Обвинителот Гаврил Бубевски кој беше дел од СЈО, а сега е дел од скопското Обвинителство и ги застапува предметите „Насилство во Центар“ и „Монструм“...

Обвинители на СЈО утре се враќаат во судница

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски се враќаат утре во судница за да го застапуваат предметот „Монструм“ пред скоспкиот кривичен суд. Државниот обвинител Љубомир Јовески...

Обвинителот Бубевски поднесе кривична против адвокатот Арслани

Обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Гаврил Бубевски, денеска до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава за „загрозување на сигурноста“ против адвокатот Мефаиљ Арслани,...

Бубевски: Се надевам Апелација одлуката за „Тенк“ ќе ја донесе брзо

Обвинителот од СЈО Гаврил Бубевски по завршувањето на јавната седница во Апелацискиот суд за жалбите по првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за...