Ознака: вооружени лица

Група вооружени лица со оклопно возило упаднале во манастирот во Бањска,...

Одредени косовски медиуми напаѓачите кои синоќа пукаа во косовската полиција ги поврзаа со манастирот Бањска, каде во моментов се блокирани 50 верници од Нови...

Експлозија и престрелки во Кабул

Група вооружени лица денеска извршија напад врз зградата на Министерството за телекомуникации на Авганистан во центарот авганистанскиот главен град Кабул. Очевидци на настанот за западни...