Ознака: влатко илиевски

Преку песните од албумот „Последно танго“ повторно нѐ погали...

На денот кога Влатко Илиевски ќе наполнеше 37 години, 2 јули, на јавноста ѝ беше претставен албумот „Последно танго“, со песни што беа подготвувани...

Три години без песните и насмевката на Влатко Илиевски

Во спомен на златното момче на македонскиот рокенрол Поминаа три години од тажниот 6 јули 2018 година, кога сите не вчудовиде веста за заминувањето на...

Промоција на необјавената „Божиќна песна“ на Влатко Илиевски

На радиостаниците во Македонија денеска премиерно ќе биде пуштена „Божиќна песна“, која Влатко Илиевски ја снимил со хорот „Златно славејче“, но досега не е...

Си замина златното дете на македонскиот рокенрол

Момчето со голема харизма и со мила ѕвезда, кое премногу брзо го живееше животот, во последно време подготвуваше нов музички материјал и големо враќање...

Влатко Илиевски погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

На гробиштата во Ѓорче Петров денеска беше погребан пејачот и актер Влатко Илиевски кој почина завчера од засега непознати причини. На последното испраќање покрај...

ОЈО за смртта на Илиевски: Нема видливи траги на насилство

Според првичните информации, кај починатиот пејач Влатко Илиевски не биле видливи траги на насилство, соопшти Основното јавно обвинителство Скопје. Дежурен јавен обвинител од ОЈО работи...

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во неговиот автомобил

Пејачот Влатко Илиевски (33) бил пронајден мртов во неговиот автомобил „Тојота“, на улицата „Трета Македонска Бригада“ во Скопје, синоќа околу 23 часот, информираат од МВР....