Ознака: бензин

За половина денар поскапува Еуросупер БС-95

Бензинот Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за половина денар, додека малопродажната цена на Еуросупер БС-98, на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство...

Бензините поскапуваат за еден, дизелот за половина денар

Малопродажната цена на бензините се зголемува за денар, а на дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката, новата цена на еуросупер...

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за половина денар

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за денар, а на дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката...

Бензините поевтинуваат

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се намалуваат за еден денар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска...

Горивата поевтинуваат за 1,5 денари по литар

Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и...

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на горивата од утре се зголемуваат од еден до два денара. Според Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика донесена денеска, цената на Еуросупер...

Хрватите масовно полнат гориво на босанските пумпи

По најновото поскапување на горивото во Хрватска, жителите на Славонија и на Далмација повторно масовно заминуваат во соседната Босна и Херцеговина да ги наполнат...

Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98, како и на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство...