Ознака: бензин

Поскапуваат бензините, пониска цена на дизелот

Бензинот Еуросупер БС 95 од ноќеска на полноќ поскапува за 1,5 денари, а Еуросупер БС-98 за денар, додека цената на дизелот и на екстра...

Бензините поскапуваат, цената на дизелот останува иста

Од полноќ поскапуваат бензините, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 се зголемува...

Од полноќ повисоки цени на нафтените деривати

Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар  и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката на Регулаторната комисија,...

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,5, а на Екстра...

Горивата поевтинуваат за 2,5 до три денари

Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 2,5 до три денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување...

Поевтинуваат бензините

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната...

Бензините поевтинуваат за четири денари, дизелот за 3,5

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за четири денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 3,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Шпанија од 2040 година ќе забрани продажба на бензински, дизел и...

Шпанија планира да предложи забрана за продажба на бензински, дизел и хибридни автомобили од 2040 година, соопштија владини претставници. Со ова Шпанија ќе се приклучи...

Бензините поевтинуваат за 3,5 денари, дизелот за 1,5 денари

Цените на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се намалуваат од 3,5 денари до 1,5 денари. Најмногу се намалува Еуросупер БС-98, односно за...

Дизелот поскап од бензинот

По повеќе од десет години, цената на дизелот на бензинските пумпи во Хрватска е повисока од цените на бензините. По најновите корекции на цените,...