Ознака: АНБ

Спасовски за лажните дојави за бомби: Со новите протоколи се интензивираа...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во однос на тоа до каде е истрагата за лажните дојави за бомби рече дека е важно да...

Спасовски: Во 2022 година има за 50 отсто зголемена откривачка дејност...

Ако се согледаат статистичките податоци за 2022 година, ќе се забележи дека во делот на корупција е забележана за 50 отсто зголемена откривачка дејност,...

Од АНБ не информираа за системските пропусти во случајот „Онишченко“, тие...

Претседателот на собраниската Комисија за надзор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Љупчо Пренџов, денеска соопшти дека на затворената седница на Комисијата, од Агенцијата...

ВМРО-ДПМНЕ го повика Ковачевски да го разреши новиот директор на АНБ

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција го повика премиерот Димитар Ковачевски да го разреши Зарко Милошевски, бидејќи „во...

Истрагата за Онишченко ќе ја продолжи новото раководство на АНБ

Истрагата за Онишченко сега ќе треба да ја доврши новото раководство на Агенцијата за национална безбедност, да реферира пред Собранието и пред Владата на...

Кога ќе заврши истрагата ќе го коментираме случајот „Онишченко“, рече Ковачевски

Случајот „Онишченко“ ќе го коментираме кога ќе заврши истрагата на надлежната институција, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со...

Зарко Милошевски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Владата на денешната седница го назначи Зарко Милошевски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Милошевски на позицијата директор доаѓа од позиција на помошник...

Наследникот на Димовски во АНБ ќе биде именуван на утрешната владина...

Владата утре на седница ќе именува нов директор на Агецијата за национална безбедност. -Утре ќе има нов директор на АНБ - изјави премиерот Димитар Ковачевски...

Ковачевски повикa собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ја повика собраниската Комисија за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност (АНБ) за случајот „Онишченко“ конечно да да...

АНБ ќе има нов директор, рече премиерот и не откри дали...

И покрај две новинарски прашања упатени до премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција во Владата, тој не кажа врз која основа Владата на затворената...