Фото: Маја Јаневска-Илиева

Европскиот фронт нема да учествува во гласањето за новиот владин состав, истакна Зијадин Села на прес-конференција во Собранието.

Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се дебатира за изборот на нова влада.

Во Собранието вечерва продолжува расправата пред гласањето за новата Влада.

Мандатарот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пред пратениците ја презентираше владината програма. Предвидено е Македонија да добие нова влада до полноќ.