Трикови за шминкање за поприроден изглед

Нега и убавина Понекогаш, колку и да се трудите, едноставно не можете да направите вашата шминка да испадне токму онака како што сакате. Затоа, списанието...

Јапонска бања за стапала за отстранување на токсините

Како што се грижиме за лицето и телото, не смееме да заборавиме и на нашите стапала. Детоксикацијата на стапалата станува сѐ попопуларна како начин...

Нега и убавина

Благодатите на пилатесот во вода Во последниве неколку години приврзаниците на пилатесот во Италија добија можност овие вежби да ги прават во базените. Тим стручњаци...

Кора од лубеница за свеж тен

Нега и убавина Поради големото количество вода, лубеницата е идеално овошје за топлото лето, а нејзините својства се корисни за целиот организам, но и за...

Обичната вода е најдобра за хидрирање на организмот

Медицински совет Зголемените летни температури, кои резултираат со зголемена телесна температура, а потоа и со потење, можат да доведат до прекумерно губење на телесните течности,...

Природен крем ги елиминира брчките и лузните

Едноставен крем што е многу ефикасен и здрав. Потребни ви се само две едноставни состојки, кои веројатно веќе ги имате во вашата кујна. Тоа...

Дали гуаша може да ги замени ботоксот и хијалуронските филери?

Нега и убавина Долго време гуаша е една од најбараните алатки што се користат во негата на кожата за нејзино затегнување и подмладување. Експертите откриваат...

Вежбајте трипати неделно за добри резултати

Нега и убавина Секоја физичка активност е корисна, а стручњаците неодамна утврдија колку пати неделно треба да тренирате за да ги добиете посакуваните резултати за...

Дали сте сигурни дека правилно го чистите лицето

Нега и убавина Отстранувањето на шминката е посебен ритуал, кој треба да се сфати сериозно. Миење на лицето со вода, верувајте ни, не е доволно....

Грешки при сушење на косата

Нега и убавина Сушењето на косата е една од оние вообичаени секојдневни активности што ги правиме речиси цел живот, па честопати не сме премногу свесни...