Ознака: шок-бомби

Солзавец и шок бомби во Звечан, Косовската полиција влезе во зградата...

Десетици припадници на косовската специјална полиција со џипови пристигнаа до зградите на локалната самоуправа во Северна Митровица, Лепосавиќ, Зубин Поток и Звечан, а Срби,...

Солзавци и шок-бомби украдени од магацин на полицијата во Охрид

Солзавци, шок-бомби и други предмети биле украдени од магацин на полицијата во Охрид. Информацијата утрово ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, според кој,...