Ознака: ЕУРО2024

Дуелот на македонските ракометари со Франција го отвора ЕУРО2024

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска го одреди распоредот и локациите на кои ќе се игра ЕУРО2024 кое ќе биде отворено со дуелот меѓу македонската...