Ознака: Делчево

Извештајот од стручната Комисија за починатата родилка од Делчево ќе биде...

Следната недела ќе се објави извештајот од стручната Комисија која ја формираше министерот за здравство Фатмир Меџити за случајот со починатата 26-годишна родилка од...

Почина родилка од Делчево на комплексот клиники во Скопје

Почина родилка од Делчево на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Родилката прво била донесена во болницата во Штип, а лекарите поради итноста на случајот...

Очув од Делчево осомничен за обљуба на 15-годишно девојче

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на Делчево за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело...

ЦУК: Утрово е изгаснат еден шумски што можеше да зафати поголема...

Центарот за управување со кризи (ЦУК) утрово извести дека вчера имало 33 пожари на отворен простор, од коишто беа активни уште пет. Од тие...

Ученици од Делчево на неколкудневен камп во Словенија

Фотовест: Учениците од ООУ „Ванчо Прке“ и од ООУ „Св. Климент Охридски“ од Делчево неколку дена кампуваа во Словенија, во организација на ТППЕ-Делчево и ТППЕ-Чрномељ,...

Прогласена кризна состојба во Општина Делчево

Прогласена кризна состојба во Општина Делчево, информираа од Општината. Оттаму велат дека одлуката е донесена на денешната седница на Владата, а причината за прогласувањето...

Трајковски: Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура од...

Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура како резултат на невремето кое го зафати Делчево изминатата недела, информира градоначалникот Горан Трајковски. Според...

Се интервенира во населбата Пролет во Делчево, во тек проценка на...

Вработени во Територијалната противпожарна единица од Делчево им излегоа напомош на жителите од населбата Пролет, каде поради новите врнежи од дожд, дел од теренот...

Прогласена природна непогода од град и поплави во Делчево

Советот на Општина Делчево на денешната вонредна седница прогласи природна непогода од поплави и град. На седницата беше донесена одлука за формирање Комисија за...

Многу поплавени куќи во Делчево, пожарникари помагаат за санирање на штетите

Во Делчево синоќа и утрово продолжи испумпувањето вода од подрумите на луѓето, како резултат на поплавите од невремето кое вчера попладне го зафати градот. Доцна...