Ознака: Босна и Херцеховина

Европскиот совет одобри старт на преговорите за членство со БиХ

Лидерите на ЕУ вечерва на Самитот на Унијата во Брисел постигнаа договор да одобрат почеток на преговорите за членство со Босна и Херцеговина, дознава...

Столтенберг: НАТО развива сет мерки специјално прилагодени за Босна и Херцеговина

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го информираше Министерството за надворешни работи на Босна и Херцеговина дека воената алијанса развива сет мерки специјално прилагодени...