Ознака: 6.1 по Рихтер

Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени ја погоди Кина

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала утринава го погоди оддалечениот дел од северозападниот кинески регион Ксинџијанг, а засега нема информации за...