Ознака: трофеј

Клоп: Тоа е убедливо најспецијалниот трофеј што некогаш сум го освоил

Надежите на Клоп за многу трофеи за крај на неговото владеење во Ливерпул се на совршен почеток, а тој го опиша 10-от триумф на...

Гвардиола се приклучи на две трофејни тренерски листи

ФУДБАЛ - СО ТРИУМФОТ СО МАНЧЕСТЕР СИТИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Тој е третиот тренер со барем три европски титули и шестиот со такви трофеи...

За трофејот играат најефикасниот и непоразениот тим сезонава

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ФИНАЛЕ НА КОНФЕРЕНЦИСКАТА ЛИГА Фиорентина сезонава во Конференциската лига постигна 36 гола на 14 меча, а Вест хем на 12-те средби оствари...

Фиорентина и Вест хем по голема пауза играат за нов европски...

ФУДБАЛ - ЗАДУТРЕ ФИНАЛЕ НА КОНФЕРЕНЦИСКАТА ЛИГА Годинашните финалисти на Конференциската лига досега освоија по еден трофеј во некогашниот Куп на победниците на куповите, Фиорентина...

Следуваат спектакуларни мечеви во трката за вредниот трофеј

Во првите полуфинални дуели на 68-то издание на најсилното европско фудбалско клупско натпреварување, утре Реал Мадрид од Шпанија го пречекува Манчестер сити од Англија,...

Клупско СП – натпреварување за престижна титула со многу трансформации за...

Првиот светски клупски првак беше добиен во 1960 година. Тогашниот Интерконтинентален куп, во кој настапуваа само прваците на Европа и на Јужна Америка, до...

Светско првенство – трка за највредниот трофеј во светот на спортот

ВО ПРЕСРЕТ НА 22-ТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ ВО КАТАР (1) Историјата на СП почна во 20-тите години на минатиот век, откако за престижните олимписки...

Видерер: Ќе ги ставиме ракометарите уште повеќе во фокусот

ЕХФ Пред еден месец, Барселона го освои трофејот во Лигата на шампионите (ЛШ) за мажи, Кристијансанд го освои првото место во ЛШ за жени, а...

Франција нема да го брани трофејот, само една селекција обезбеди бараж...

ФУДБАЛ - ПО ЧЕТИРИ КОЛА ВО ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ По две третини од третата сезона на фудбалската Лига на нациите (ЛН) јасно е дека актуелниот...

Силекс игра за четвртиот, Македонија ЃП за вториот трофеј

Силекс го брани трофејот освоен лани, а претходно триумфира и во 1994 и во 1997 година. Македонија ЃП славеше во 2006 година ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА...