Ознака: сметка

Адвокатот на Каили демантира дека ѝ биле префрлени пари во банка...

Адвокатот на поранешната потпретседателка на ЕП Ева Каили, преку соопштение испратено до грчките медиуми демантира дека на европратеничката ѝ биле префрлени пари од Катар...

Кочанец дал податоци за неговата сметка на измамник

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 30-годишниниот П.С. од Струга, на издржување на затворска казна од седум години во затворот во Штип и против...

„Водовод“ воведе електронска сметка

ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до сите информации за претпријатието преку својата веб страна www.vodovod-skopje.com.mk, пристап до електронските сервиси преку e.vodovod-skopje.com.mk...

Американец за лекување од ковид-19 добил сметка од милион долари

Седумдесетгодишен Американец, кој бил во многу критична состојба поради ковид-19, добил шокантно висока сметка од 1,1 милион американски долари за трошоците за лекување во...

Кој ќе ја плати сметката за брегзит?

Повлекувањето на Британија од ЕУ остави огромна дупка од 75 милијарди евра во буџетот на ЕУ за наредните седум години. Преостанатите членки сега водат...

Нема компромис на сметка на здравјето на граѓаните

ЗА И ПРОТИВ ИЗМЕНИТЕ ВО ЗАКОНОТ ЗА МИНЕРАЛНИ СУРОВИНИ Воопшто не се согласувам со коментарите на рударскиот сектор и нивниот претставник, господин Николајче, имајќи предвид...

Во име на демократијата, за сметка на партијата и Господ

Религијата и нацијата на Балканот се цврсто поврзани, но проблемите се јавуваат кога религијата ќе се поврзе со национализмот. Последиците од тоа се катастрофални...

Брзина на сметка на правичноста?!

Какви бенефиции ќе имаат граѓаните ако се реализира иницијативата за промена на Законот за кривична постапка (ЗКП)? Како би се одразиле промените на ЗКП...

СЈО отсечено од светот

На обвинителите и на останатите вработени во СЈО, од вчера, мобилните телефони им се исклучени во еден правец (можат да примаат повици, додека телефоните...

Кривична за извршителка од Штип што си префрлила 138.000 денари на...

Против 46-годишна штипјанка поднесена е кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување. Пријавената, во својство на поранешен извршител именуван за подрачјето на Основни...