Ознака: прскање

Експериментот „Аламеда“: Дали прскањето на облаците со морска сол може да...

Може ли планетата да се олади со создавање посветли облаци? За таков експеримент се одлучува во Аламеда, Калифорнија, што предизвика глобална контроверзија меѓу научниците...

Ф1 тестира уред за намалување на прскањето од болидите за време...

Ако функционира, мора да се стави на болидите што е можно побрзо. А ако не функционира, не треба да се ставаме во ситуации да...

Викендов и наредната недела ќе се прска против комарци

Градот Скопје ги информира граѓаните дека викендов, 14 и 15 август, во раните утрински часови, на подрачјето на градот Скопје ќе се врши авионска...

Денеска и утре прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје информира дека денеска и утре во раните утрински часови се одвиваше авионска дезинсекција против возрасни форми на комарци. Од утре до петок во...

Од понеделник против комарци ќе се прска од земја

Градот Скопје извести дека терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци ќе почне в понеделник, 31 август, и ќе...

Вонредното прскање против комарци се одложува за во среда

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради денешното влошување на временските услови и најавите за нестабилност во текот на утрешниот ден, најавеното авионско прскање...

Викендов и следната недела четврта фаза од прскањето против комарци во...

Четвртата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Скопје ќе се реализира во раните утрински часови на 15 и...

В среда ќе се прска против комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 10.6.2020 година (среда), на подрачјето на градот Скопје, ќе се изврши авионска и терестрична дезинсекција, против ларви...

СКОПСКО – инфо

Почнува теристично прскање против комарци Прскањето против комарци од земја почнува денеска, а ќе трае до петок, 12 јуни 2020 година. Град Скопје ги известува...

Петта дезинсекција, а комарците напаѓаат

Некои скопјани не престануваат да се жалат на каснувањата од комарци и поставуваат прашање со какво средство прскаше летово градот Скопје и колку е...