Ознака: приведен

Малолетен ученик од Чаир вперил играчка пиштол кон соученици

Малолетен ученик вчера во основно училиште во Чаир извадил пластичен пиштол (играчка) и го насочил кон други ученици, по што и го предал на...

Mомчето што беше приведено нема поврзаност со дојавите за бомби во...

Лицето кое синоќа беше приведено поради постоење на сомнение за поврзаност со заканите за поставени бомби во неколку средни училишта, е пуштено на слобода...

Приведено едно лице за заканите за бомби во скопските средни училишта

Полицијата денеска го приведе Н.Н. од Скопје поради постоење на сомнение за поврзаност со заканите за поставени бомби во средните училишта во Скопје. Како што...

Приведен битолчанец за неовластено производство на дрога, доби кривична пријава

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

Откако ја претепал поранешната сопруга пред децата и се заканувал дека...

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило продолжено кривично дело –...

Приведено уште едно лице – на протестот на 5 јули физички...

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал - Одделение за насилен криминал и Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера го привеле Г.П. (43)...

Приведено уште едно лице од инцидентот кај плоштадот Скендер бег

Од страна на Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни деликти при СВР Скопје приведен е Р.А. (29) од Скопје, осомничен дека на...

Приведено уште едно лице од протестите кога физички беа нападнати полицајци

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал во содејство со Единицата за интервентна полиција, двете при СВР Скопје, го...

МВР го приведе лицето кое Мицкоски го посочи дека требало да...

Лицето кое лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го посочува дека се обидело да го убие е приведено во полициска станица - изјавија од МВР...

Приведен битолчанец осуден на казна затвор од седум години

На улица „Караорман” во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска го лишиле од слобода М.С. (26) од Битола. Тој...