Ознака: полицајци

Добри и лоши полицајци во Косово

За настаните во Бањска има многу непознати. Единствено е сигурно дека ништо не е случајно. Прашање за кое мора да се размислува во потрагата...

МВР прима 600 полицајци – висина од најмалку 175 сантиметри за...

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека денеска е објавен оглас за засновање на работен однос на 600 извршители на работно место полицаец, согласно...

Притвор за командир и двајца припадници на затворска полиција за бегството...

Судот им определи мерка притвор од осум дена на командирот и двајца затворски полицајци, за кои постои основано сомнение дека како службени лица, со...

Суспендирани командирот и четворицата полицајци кои го спроведувале Беким Мемети

Суспендирани од работа се четворица затворски полицајци кои го спроведувале осудениот Беким Мемети од КПУ Идризово во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ и командирот кој ја...

Поради Светското фудбалско првенство мобилизирани 10.000 полицајци во Франција

Жералд Дарманан, министерот за внатрешни работи на Франција, најави распоредување на 10.000 полицајци низ цела Франција, од кои 5.000 во Париз, за полуфиналето на...

Хакери објавија имиња на албански полицајци и агенти, директорот вели тоа...

Генералниот директор на албанската полиција Мухамет Румбулаку изјави дека ни најмалку не е загрижен бидејќи хакерите не успеале да дојдат до доверливи информации. Дури...

Злосторници под маска на полицајци

Случаи на измами се евидентирани насекаде, а последна во низата вакви криминални активности се најде и европската полиција Европол, чие име беше злоупотребено од...

Двајца полицајци повредени во сообраќајка во Неготино

Двајца полицајци биле повредени вечерва во сообраќајна несреќа во Неготино, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев. Тој појасни дека сообраќајката се случила...

Макрон: Ќе изнесеме дополнителни 3.500 полицајци на улица за да ги...

Францускиот претседател Емануел Макрон, по критиките за зголемената закана за безбедноста на граѓаните, рече дека ќе изнесе дополнителни 3.500 полицајци на улиците. Безбедноста стана главна...

Притвор за цариниците и полицајците уапсени за шверц на дрога

Притвор за цариниците и полицајците кои денеска беа уапсени во голема полициска акција, за шверц на дрога. - Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство...