Ознака: пеќ

Убиена жена во Пеќ, втор случај на фемицид во Косово за...

Женско лице е убиено утрово во градот Пеќ во Косово, а осомничен за злосторот е нејзиниот сопруг, кој, како што јавија медиумите, ѝ се...

Бериша: Изјавата на Рама дадена во Пеќ е антиалбанска

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, изјавата на актуелниот албански премиер Еди Рама, дадена во косовскиот град Пеќ, ја смета за антиалбанска. -Изјавата...

Протест во Пеќ поради улогата на албанската влада при „бегството на...

Членови на семејствата на осудените за настаните во Куманово во мај 2015 година протестираат утрово во Пеќ со барање за нивно ослободување и со...