Ознака: Париз

Напаѓачот од Париз е чеченски џихадист?

Француските власти го идентификуваа напаѓачот што завчера во центарот на Париз со нож уби едно лица, а рани уште четири други. Станува збор за...

Напаѓачот на ИД од Париз имал француско државјанство

Мажот кој синоќа во центарот на Париз изврши напад со нож и при тоа уби едно лице, а повреди повеќемина, е роден во Чеченија...

Исламска држава повторно сееше страв во Париз – најмалку еден загинат,...

Едно лице загина синоќа при напад со нож во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен од страна на француската полиција. Терористичката организација Исламска држава...

Париз во инфрацрвено

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]