Ознака: носители

По две кола елиминирани првите двајца носители

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (петти на ранг-листата на АТП) ја забележа втората победа на годинашниов гранслем-турнир, Отвореното првенство на Австралија, во Мелбурн, на дуелот...

По две кола на Австралија опен испаднаа 22 носители

Сензационалната победничка на САД Опен, Британката Ема Радукану и се Енди Мареј елиминирани во второто коло на првиот гранслем-турнир сезонава Австралија опен. На патот...

Новите проценки покажуваат дека 25 до 50 отсто од носителите на...

Податоците од Исланд покажуваат дека 50 отсто од позитивните на коронавирус биле без симптоми, а САД проценуваат дека до 25 отсто од носителите на...

Млади или, пак, искусни носители на функции?

Дали возраста на политичарот е пресуден фактор за добивање квалитетен државник што би ги предводел земјата и граѓаните? Дали енергијата, динамиката и храброста што...

Европскиот и светскиот првак не се носители

Познати се 20 фудбалски репрезентации што се пласираа на Европското првенство во 2020 година. Тоа се: Австрија, Белгија, Хрватска, Чешка, Данска, Англија, Финска, Франција,...