Ознака: новогодишна елка

ФОТОВЕСТ: Целосно украсена новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

По низата реакции на граѓаните на социјалните мрежи за половичното украсување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, денес екипите на Град Скопје го комплетираа...

Граѓаните направија предновогодишна магија: Вечерна фото-прошетка низ центарот на метрополата

Нова Година е празник на украсите и сијаличките во милион бои и форми. Во недостиг на новогодишни градски украси, дуќаните даваат проблесок на тоа што...

Блесна подводната новогодишна елка во Охридско Езеро, ја украсија нуркачите на...

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ традиционално, 19-та година по ред, ја накитија новогодишната елка под вода кај Заливот на Коските во Охрид. На уникатен начин...

Како до совршено накитена новогодишна елка

Новогодишното одбројување започна - ви останаа уште неколку дена да ја украсите новогодишната елка. Ако сте во дилема дали да изберете природно или вештачко...

Романците направија новогодишна елка од празни шишенца од вакцини

На еден од најголемите пунктови за вакцинација во Романија се појави новогодишна елка висока три метри направена од празни шишиња од вакцината „Фајзер“. Новогодишната стаклена...

Светна новогодишната елка во Скопје

Со вечерашното светнување на елката на плоштадот „Македонија“ симболично е означен почетокот на новогодишните празнувања во Скопје. Поради пандемијата од коронавирусот, оваа година светнувањето...

Вечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе светне вечер во 19 часот. Поради пандемијата од коронавирусот, оваа година осветлувањето на новогодишната...

Блесна новогодишната елка во Скопје

Со вeчерашното светнување на елката на плоштадот Македонија и отворањето на новогодишниот базар „Винтерленд“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања во Скопје. На почетокот...

Утревечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот Македонија

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот Македонија ќе светне утревечер во 19:30 часот, а ќе почне со работа и новогодишниот базар „Винтерленд 2020“,...

Новогодишната магија ќе се спушти над плоштадот

Заклучно со утрешниот ден, Скопје треба да ги добие новогодишните светилки и елката на плоштадот. И годинава ќе има украсени куќички од веќе познатата...