Ознака: нападнати

Нападнати ирачки воени бази во кои се стационирани американски војници

Две воени бази во Ирак кадешто се стационирани американски војници вчера биле нападнати со дронови и ракети, објави Ројтерс, повикувајќи се на свои извори...

И сообраќајците ги газат, зарем не?

Постојаната изложеност на улиците помеѓу возилата што сообраќаат често претставува ризик по животот на полициските службеници. Најкритичен период од денот се вечерните часови, кога...

Две скопјанки нападнати и ограбени во Центар

Две скопјанки вчера во одделни случаи биле нападнати и ограбени во центарот на градот. Првиот случај бил пријавен во полицијата во 17.30 часот. Имено, како...

Двајца обвинети за напад врз мигранти во село Трубарево

Две лица се обвинети за разбојништво врз мигранти од Пакистан, кои биле нападнати и ограбени во скопското село Трубарево. Како што се наведува во...

Нападнати два танкера во Оманскиот Залив

Иран спаси десетици морнари од нафтени танкери, кои, наводно, биле нападнати во Оманскиот Залив во близина на брегот на ОАЕ, пренесува иранската агенција ИРНА....

Крвав напад со нож ја потресе Јапонија

Група на ученици кои чекале автобус утрово биле нападнати со нож од страна на возрасен маж во Кавасаки, Јапонија, пренесуваат странски медиуми. Најмалку 18 лица...

Навивачи на Ливерпул нападнати од хулигани

Веднаш по пристигнувањето во Киев, неколкумина навивачи на Ливерпул од заседа биле нападнати од група од дваесетина маскирани хулигани во близината на Олимпискиот стадион,...

Две лица физички нападнати во сендвичарница во Скопје

Четири непознати лица изутрината во 4.30 часот во сендвичарница на улицата „Никола Карев“ во Скопје физички ги нападнале Ј.Б. (33) и неговиот другар А.Н.   Како што...