Ознака: мотоцикли

„Хендерсон стримлајнер“ – не толку обичен мотоцикл

Занаетчиство на високо ниво, кое ги комбинира дизајнот арт деко и мотоциклите Мотоциклот „хендерсон стримлајн КЈ“ од 1930 година може да се смета за „ролс...

Возачи на мопеди и на мотоцикли страдаат од возачи на автомобили

Годинава во Македонија има една мотоциклистичка сообраќајна несреќа со смртни последици и 31 со потешки повреди. Лани имало четири сообраќајки со смртни последици и...

Мотоцикли на иднината што можеби ќе се возат по 2020 година

Мотоциклите постојат долго време и се дел од историјата на човекот. Всушност, тие имаат долга и голема историја во прекрасниот свет на транспортот и...

Во полициска акција одземени пет мотоцикли во Скопје

Пет мотоцикли се привремено задржани по сообраќајната полициска контрола спроведена ноќеска во Скопје, поради постоење сомнение дека во нив се вградени системи, составни делови,...