Ознака: Манчестер

Родри: Гладот никогаш не престанува

Асот од средниот ред, во интервју за ФИФА зборува за номинацијата за наградата „Најдобар“ на ФИФА и зошто одењето на универзитет (има диплома за...

Веќе почна новата сезона, последна пред реформите во ЛШ

ФУДБАЛ - САМО ТРИ ДЕНА ПО ФИНАЛЕТО Во УЕФА беа извлечени двојките за прелиминарната фаза од квалификациите за пласман во новата сезона на ЛШ, три...

Манчестер му се придружи на Милано

Манчестер стана вториот град што има два клуба европски прваци во фудбал, откако во саботата трофејот го освои Манчестер сити, а претходно трипати славеше...

Георгиевски пред голем предизвик во Манчестер

Секогаш верувам во квалитетите на Георгиевски, тој е голем борец, интензивно се подготвуваше за овој турнир и очекувам да освои еден од медалите. На...

Серхио Агуеро доби споменик во Манчестер

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро, со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која...

Потребна е комплетна реконструкција на клубот

Новиот менаџер треба да најде најдобри можни играчи на пазарот. Јас веќе именував неколку играчи, независно од формацијата и од стилот на игра што...

Го чувствувам фудбалот онака како што го чувствувам и не можам...

Пет екипи, важни, играат на сличен начин. Она што се случуваше во Германија пристигна тука. Привлечно е за гледачите и тие беа успешни. Јас...

Прецизна „машина“ управувана од сериски победник

Сити веќе забележа најмногу победи (34), најмногу на гости (18) во една календарска година во најсилната англиска лига. Постигнатите 106 гола во тој период,...

Јунајтед ја посакува 25-та, а Сити 16-та победа

Во ерата на Премиер-лигата, од 1992 година наваму, повеќе успеси има Манчестер јунајтед, кој на 48-те натпревари забележал 24 победи, 15 порази и девет...

Во хотел во Манчестер уапсен командант на авганистанските специјални сили

Вооружената полиција го уапси командантот на авганистанските специјални сили во хотел во Манчестер, пренесуваат тамошните медиуми. Според извештаите, тој бил таму со семејството во изолација...