Ознака: кривична пријава

Покрената кривична против градоначалник, исплатил 195 илјади денари од општинскиот буџет...

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

СПМ поднесе кривична против поранешниот министер за внатрешни работи и други...

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје (ОЈОГОКК) против...

МВР: Поднесена кривична против директор на ЈП „Стрежево” Битола за злоупотреба...

Одделот за криминалистичка полиција по добиена наредба од ОЈО Битола, презел предистражни дејствија и по обезбедена документација и извршен увид во истата, до ОЈО...

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на...

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за поднесената кривична пријава од Министерството...

Кривична пријава за тројца полициски службеници за „несовесно работење во службата”

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против три лица - полициски службеници до Основното јавно обвинителство за гонење...

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Свети Николе за злоупотреба на...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Свети Николе, С.В.(53), осомничен за кривично дело „злоупотреба на службената...

Јакимовски поднесе кривична пријава против непознато лице за ставањето на „црната...

Актуелниот градоначалник на Општина Карпош, лидер на ГРОМ и претседателски кандидат на партијата Стевчо Јакимовски денеска до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал...

Ова е акт на насилство, ќе поднесам кривична против н.н. сторител,...

Претседателскиот кандидат на ГРОМ Стевчо Јакимовски е изненаден од одлуката на САД да биде ставен на „црната листа“ и најави дека ќе поднесе кривична...

Левица поднесе кривична пријава против вицепремиерот Груби за противправно стекнување и...

Политичката партија Левица денеска до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднела кривична пријава против потпретседателот на Владата на Република Македонија, Артан Груби од ДУИ,...

Движењето ЗНАМ поднесе кривична против Спасовски и МВР поради обрасците за...

Партијата Движење ЗНАМ – За наша Македонија извести дека одлучила да поднесе кривична пријава против поранешниот министер за внатрешни, Оливер Спасовски, од Куманово и...