Ознака: кокаин

Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

Повеќе од еден тон кокаин наменет за Мексико е запленети во една база на еквадорското воено воздухопловство, а двајца војници се уапсени, соопштија локалните...

Конфискуван имот вреден пет милиони евра од двајца Албанци кои беа...

По барање на Судот за тешки кривични дела, на две лица од албанскиот град Лежа им е запленет имот во вредност од пет милиони...

Португалската полиција заплени 840 килограми кокаин

Португалската полиција на јахта во Атлантски Океан откри и заплени 840 килограми кокаин. Во последните три месеци португалската полиција на море заплени повеќе од 10...

Два тона кокаин запленети во Белгија

Белгиската полиција денеска соопшти дека во пристаништето Гент заплени два тона кокаин. Дрогата е откриена во вторникот на брод кој пристигнал од Бразил. Тоа...

Во Мексико запленети приближно два тона кокаин

Мексиканската морнарица соопшти денеска дека запленила речиси два тона кокаин во близина на јужниот брег на Тихиот Океан. Еден од авионите на морнарицата вчера забележал...

Во Костарика откриени и запленети два тони кокаин

Полицијата во Костарика откри и конфискува два тона кокаин скриени во четири ниско буџетни чамци, 80 наутички милји од брегот. Во акцијата уапсени се...

Цариниците прекинале акција со контролирана испорака на кокаин

Контејнерот со банани во кои биле скриени 32 килограми кокаин неколкупати се враќал во Црна Гора, но никој не го преземал Црногорските цариници при контрола...

Присуството на кокаин во водите ги загрозува јагулите

Остатоци од дрога - кокаин, екстази и амфетамин - се наоѓаат во многу реки низ Европа, вклучувајќи ја и Темза, се наведува во нови...

Приведен дилер на кокаин

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал - Единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје...

Во Турција запленети 125,5 килограми хероин скриен во камион

Турските безбедносни сили запленија 125,5 килограми хероин скриен во камион, кој патувал на автопат во јужниот округот Османие, информираат полициски извори. Камионот бил запрен за...