Ознака: кокаин

Северно Море исфрли еден тон кокаин на брегот на Германија

Големо количество дрога исфрлило Северно Море на германскиот остров Боркум, соопшти денеска Обвинителството во градот Аурих. Турист во април на плажа пронашол голем број сомнителни...

На атинското пристаниште откриени над 100 килограми кокаин во контејнер со...

На атинското пристаниште Пиреас, во контејнер со легална пратка замрзнати лигни, со потекло од Перу, а наменета за Хрватска, биле пронајдени речиси 110 килограми...

Координираната акција резултира со заплена на 161 килограм кокаин во Солун

Македонската полиција активна во заедничка меѓународна полициска операција Македонската полиција викендов успешно реализира заедничка операција на недозволена трговија со кокаин, при што во Солун се...

Запленетите 160 килограми кокаин биле скриени во контејнер со банани

Во контејнер со банани што во Грција пристигнал од Латинска Америка биле откриени 161 килограм и 23 грама кокаин, што всушност е втора пратка...

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и...

На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со...

Колумбија ја заплени најголемата нарко-подморница во светот

Колумбиската морнарица излезе со соопштение за запленување на најголемата нарко-подморница во историјата на Колумбија, пренесува МИА. Како што јавуваат колумбиските медиуми, подморницата е долга...

Македонци вплеткани во меѓународен криминал: шверцувале кокаин заедно со Грци и...

Сузбиена е меѓународна организирана криминална група, спречен шверц на 105 килограми кокаин во Грција, организиран од македонски државјани, објави МВР. Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски...

Европол: Преку „подземна“ банка испрани 180 милиони евра од трговија со...

Европол соопшти дека во заедничка акција со белгиската и шпанската полиција откриен е сложен и професионален систем за перење пари преку поморските и воздушните...

Норвешката полиција заплени рекордна количина кокаин по дојава од Германија

Властите во Норвешка запленија рекордно количество кокаин скриено во пратка со јужноамериканско овошје, по дојава од Германија, јави ДПА. Норвешката полиција соопшти дека оваа недела...

Во Перу запленети 2,3 тони кокаин пријавени како керамички плочки наменети...

Перуанската полиција запленила 2,3 тони кокаин во складиште во најголемиот залив во Перу, Ел Калао, во близина на главниот град Лима. Дестинацијата на таа пратка...