Ознака: кокаин

Човекот што има третина удел на црниот европски пазар со кокаин

Поголемиот дел од животот го поминал во Холандија каде што се поврзал со важни личности од подземјето. На списокот на негови блиски соработници од...

Во Италија, уапсени четворица Албанци, се обиделе да шверцуваат тон кокаин...

Италијанската полиција во пристаништето Савана запленила еден тон кокаин сокриен на дното на брод. Дрогата ја пронашле нуркачи од поморскиот оперативен оддел на Савона. – Зпленети се...

Во Антверпен минатата година биле запленети околу 110 тони кокаин

Во 2022 година белгиските власти заплениле речиси 110 тони кокаин во пристаништето Антверпен, првото пристаниште за влез во Европа за дрогата од Латинска Америка, соопшти денеска...

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска...

Пронајден кокаин и мини лабораторија во Тетовско

Полицијата информира дека во селото Слатино приведен е 47- годишник поради пронајден кокаин и мини лабораторија. Полициските службеници од СВР Тетово денеска приведувањето го...

Кратки вести

Војната во Украина може да трае со години, изјави за германскиот неделник „Билд ам зонтаг“ генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Тој додаде дека...

Во Драч запленети над 45 килограми кокаин наменети за Македонија

Албанската полиција синоќа, во пристанишниот град Драч запленила 45,5 килограми кокаин, чија крајна дестинација била Македонија. - Дрогата, пакувана во 40 пакетчиња, беше откриена, при...

Меѓународен удар против бразилските наркобосови што испраќаат боливиски кокаин во ЕУ

Бразилската федерална полиција, Американската управа за борба против дрогата и парагвајскиот СЕНАД, координирани од Европол, успешно реализираа акција за разбивање голема криминална организација вклучена...

Во Колумбија откриен еден тон кокаин наменет за Балканот

Колумбиската управа за борба против наркотици при рутинска проверка во пристаништето Буенавентура открила контејнер во кој имало еден тон кокаин, при што товарот бил...

Кокаин, хашиш, алкохол и шунка за божиќна лотарија на шпански наркодилери

Двајца шпански дилери се уапсени бидејќи имале намера да организираат божиќна лотарија, нудејќи кошница со кокаин, хашиш, алкохол, но, според традицијата, и со дури...