Ознака: кокаин

Осудени 70 членови на најмоќната мафијашка група Ндрангета

Италијанското судство осуди 70 членови и помошници на Ндрангета – најмоќната мафијашка група во Италија. Судијата Клаудио Париз ги прочита пресудите за 91 обвинет во...

Во Драч запленет кокаин скриени во контејнери со банани

Во најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина кокаин во контејнер со банани, нарачка за компанијата „Алба егзотик фрут“ од Тирана. Полицијата...

Жена се обидела да внесе кокаин скриен во храна во затворот...

Жена од Свети Николе се обидела да внесе храна во која имало скриено кокаин во затворот во Штип. Според информациите на МВР, вчера Б.М.(44) од...

Приведени две лица од Тетово, кај нив пронајден кокаин

Полицијата приведе две лица во близина на бензинска пумпа на автопатот Тетово – Скопје, кај нив бил пронајден кокаин. Според информациите на МВР, ноќеска во...

Три тони кокаин и 11,3 милиони евра во готовина, заплени полицијата...

Холандската полиција заплени скоро три тони кокаин и 11,3 милиони евра во готовина, кога упадна во фарма во близина на Амстердам, што е една...

Македонски државјанин уапсен при заплена на 300 килограми кокаин во Драч

Околу 300 килограми кокаин во пакувања со амблемите на спортските тимови „Чикаго Булс“ и „Париз Сен Жермен“, но и луксузниот моден бренд „Диор“ се...

Актерката Силвија Стојановска доби три и пол години затвор поради учество...

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија во Шпанија. Нејзиниот партнер, Воислав Будисавјевиќ, доби...

Дамијано: Сигурно не би користел кокаин пред камера, глупав сум ама...

По победата на Италија на Евровизија, почнаа да кружат обвинувања дека фронтменот на групата, Дамијано Давид, конзумирал кокаин пред камерата, а видеото, кое не покажува...

Скандал по евровизиското финале: Дали победникот зад сцената шмркаше кокаин?

Претставникот на Италија, Дамијано Дејви се најде во центарот на скандал, кога на прес-конференција по победата го прашаа дали шмркал кокаин зад сцената. Тој рече дека не...

Секоја година по 50 милијарди евра од кокаин

„Ндрангета“ е италијански синдикат на мафијашкиот организиран криминал, со седиште во Калабрија, кој потекнува од 19 век. Наводно, во 2010 година, активностите со трговијата...