Ознака: кокаин

Пензионери уапсени на крузер со кокаин

Повозрасна брачна двојка е уапсена откако големо количество кокаин било запленето во нивниот багаж по крстарење од Карибите до Европа. Седумдесет годишна жена и нејзиниот...

Дарко Шариќ осуден на 15 години затвор

Специјалниот суд во Белград денеска го осуди Дарко Шариќ на повторената постапка на 15 години затвор поради организирање криумчарење на кокаин. Шариќ е осуден на...

Два килограма кокаин запленети на скопскиот аеродром

Околу два килограма кокаин се откриени и запленети на Аеродромот во Скопје од страна на Царинската управа и Министерството за внатрешни работи. Со тоа,...

Сузбиена криминална група за трговија со кокаин

Едно лице од Перу и двајца од Црна Гора фатени беа од македонската полиција поради сомневање за шверцување на кокаин. Одделот за сузбивање на организиран...

Во Хамбург запленети над еден тон кокаин

Полицијата во Хамбург соопшти денеска дека запленила повеќе од еден тон кокаин и уапсила осум лица по повеќемесечна истрага. Во акцијата се уапсени тројца Германци,...

Македонски државјанин уапсен во Италија со три килограми кокаин

На граничниот премин Комо Брогеда, на италијанско-австриската граница, полиција уапсила 40-годишен македонски државјанин, во чиј автомобил открила три килограми кокаин. Македонскиот државјанин, чиј идентитет не...

Странци кои со приватен авион транспортирале кокаин уапсени во Загреб

Хрватската полиција уапси двајца странски државјани кои на загребскиот аеродром слетаа со приватен авион во кој е пронајден кокаин, повеќе од еден килограм. Обвинителството се...

Шпанската полиција заплени повеќе од 6,3 тони кокаин

Шпанската полиција заплени повеќе од 6,3 тони кокаин и уапси 16 припадници на криминална група, која се занимавала со трговија на наркотици. Полицијата наведе во...

Млада албанска брачна двојка фатена со пет килограми кокаин

Млада албанска брачна двојка е приведена на аеродромот Фјумичино во Рим, откако во нивните патни торби биле откриени пет килограми кокаин. Сопружниците, кои се враќале...

Кај скопјанец пронајдени хероин и кокаин, полицијата поднесе кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија, со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје го предаде лицето Ќ.Ј.(52), поради постоење...