Ознака: кокаин

Откриен контејтер полн со банани и кокаин

Цариници во Бар откриле голема количина на кокаин при контролира на контејнери со банани испорачани од Еквадор, објавија црногорските медиуми.  Радио-телевизија Црна Гора наведе дека...

Кокаинот останува најупотребувана дрога во Европа

Европската агенција за борба со наркотици го претстави својот годишен извештај во кој се нагласува зголемена употреба на кокаин во ЕУ. Во 2016 година околу...

Триесет дневен притвор за дилер на кокаин

Триесет дневен притвор заработи жител на село Трново Битолско, поради продажба на кокаин и лекот „Омепразол“ на нарко зависници од Битола. Како што соопштија од...

Црногорци уапсени со 69 килограми кокаин во Франција

Пет црногорски државјани се уапсени во Франција откако полицијата во нивниот автомобил пронашла 69 килограми кокаин, вреден околу 2,5 милиони евра. Според францускиот весник „Ле...

Во стан откриени кокаин и марихуана, приведени се две лица

Скопјанецот И.А (31) и жителката на Рустуше З.Р (34) синоќа се приведени од страна на гостиварската полиција, откако по претрес на изнајмен стан во...

Осудена „кокаинската убавица“ што шверцуваше дрога заради популарност на „Инстаграм“

Канаѓанката Мелина Роберж (24), позната под прекарот „кокаинската убавица“, е осудена на максимална затворска казна од осум години, за нејзиното учество во внесување на...