Ознака: Калин Ивановски

Доминантна партија на Калин Ивановски за пласман во осминафиналето во Братислава

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски мина две кваликациски рунди за да се пласира на главниот Челинџер-турнир во Братислава, каде денеска успешно да ја мина...

Ивановски тргна со победа во Австрија, Ѓорческа запрена во Италија

Најдобриот македонски тенисер, моментно, Калин Ивановски, се пласираше во осминафиналето на фјучерс-турнирот, во Котингбрун, Австрија. Тој во првото коло го совлада Италијанецот Фаусто Табачо...

Ивановски не успеа да се пласира во полуфиналето на јуниорскиот Вимблдон

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде меѓу четворицата најдобри тенисери на јуниорскиот гранслем-турнир Вимблдон. Македонецот попладнево загуби од Шпанецот Педро Роденас (Шпанија) со 1-2...

Ивановски избори осминафинале на јуниорскиот Вимблдон

Македонски тенисер, Калин Ивановски се пласира во осминафиналето на јуниорскиот турнир на Вимблдон. Македонецот попладнево во шеснаесеттинафиналето го победи 11-от носител, Родриго Пачеко Менедез...

Талентираниот Ивановски елиминиран од Вимблдон

Талентираниот македонски тенисер Калин Ивановски (17) не успеа да се пласира во полуфиналето на гранслем-турнирот Вимблдон во јуниорска конкуренција, откако загуби од седмиот носител...

Ивановски трет во Европа

Калин Ивановски го освои третото место на Европскиот шампионат за тенисери до 14 години, во Чешка, јави Македонската тениска федерација (МТФ). Ивановски во полуфиналето...